PAC II EDYCJA

Finał konkursu – 11.03.2011 Wydział Ekonomiczno – Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego

 

II edycja Progress Accounting Competition to podobnie jak w podczas pierwszej odsłony konkursu, cztery etapy:

 

Pierwszy etap polegał na rejestracji uczestników na stronie głównej konkursu www.pac.org.pl. Kontynuacja naszego projektu cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem, którego odzwierciedleniem było zgłoszenie się 306 drużyn ( 918 uczestników) z uczelni, z całej Polski. W kolejnym etapie, drużyny musiały zmierzyć się z testem jednokrotnego wyboru, na który składało się 16 pytań z zakresu: Ustawy o rachunkowości, podatku dochodowego od osób fizycznych oraz prawa gospodarczego. Etap trzeci to trzy krótkie zadania z różnych działów rachunkowości. Do tej części konkursu zakwalifikowały się drużyny, które w II etapie uzyskały minimum 85% możliwych do zdobycia punktów.

 

Finał II Edycji Progress Accounting Competition odbył się11 marca 2011 r. o godzinie 11:30 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Finaliści musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością zagadnień z etapu II i III a także wiedzą z MSR/MSSF, elementów rachunkowości zarządczej, ustawy o biegłych rewidentach i ustawa o VAT. Finał był połączeniem zadań praktycznych oraz teorii.

Zadania do wszystkich etapów zostały przygotowane przez partnerów głównych konkursu, firmy: PwC oraz Ernst & Young.

 

Renoma pierwszej edycji spowodowała wzrost zainteresowania naszym projektem wśród firm. Dzięki temu pozyskaliśmy 23 partnerów wspierających oraz 2 partnerów głównych, którzy ufundowali między innymi: płatne staże i praktyki, vouchery szkoleniowe i edukacyjne, książki, prenumeraty czasopism, myszki, kalkulatory, odtwarzacze mp3, iPody, dyski zewnętrzne, oraz inne nagrody.

 

 

 

 

Zwycięzcy II Edycji Progress Accounting Competition:

 

 

Partnerzy główni konkursu:

 

 

Partnerzy wspierający: